Што е ТРИВА Замрзнување сушена храна?

ТРУДОТ животната линија за замрзнување на исушената храна се состои од овошје, зеленчук, месо, грав, зрна, млечни производи, па дури и здрави пијалоци и оброци, заштедувајќи ви патување во самопослуга секој пат кога ќе истекнете на основните состојки, како што се јајца или млеко.

Прехранбената храна што напредува во замрзнување се произведува токму овде во САД и ја спакува Тривеј Лајф. ТРКА храна има неверојатен рок на траење кој трае 5-25 години, што го прави одлична храна за итни случаи или храна за преживување. Овие сушена храна за замрзнување може да се чуваат во вашата кујна или оставата, чајната кујна долго време без да се грижите за расипување. Тоа е одличен начин да заштедите пари за време на растечката економија или рецесија. Користење на технологија за замрзнување на блицот, Напредува храна задржи 99% на хранливи материи, бои, и текстура. И нашите производи вкус неверојатно исто така! Совршено за долгорочно чување и секојдневно користење кога има нарушување на снабдувањето со храна.

  • Овие намирници нема да се расипат за неколку дена ... па дури и за неколку недели. Тие се добри.
  • Нема да се топи, одмастување, или сечење на сурово месо.
  • Нема да се топи, одмастување, или сечење на сурово месо.
  • И, има дополнителен рафал на вкус што не го пронајдовте на друго место! Само земи залак!

Кога ви треба состојка за еден од вашите дневни рецепти, едноставно изберете THRIVE производ и додајте го во мешавината- исто како што би сакале со свежи состојки. Одржувањето на ТРАЕ во вашата кујна е исто како да имате свој домашен пазар или продавница за домашна храна, целосно опремена со целата храна што семејството ја сака. Времето што ќе заштедите со тоа што не брзате напред и назад од локалната самопослуга ќе биде драгоцено време што можете да го поминете во вршење на активности што ги уживате.

Обидете се денес да замрзнете сушена храна од ThriveLife денес. Тие се вкусни и здрави. Тоа ќе го промени начинот на купување, и подготви храна.

Причини за купување ТУРИ

САМО КВАЛИТЕТ

Го пребарувавме светот само за најсвежите, состојки со највисок квалитет. Нашата храна не содржи MSG и се избрани лично врз основа на најстрогите стандарди. Од фармата до вашиот дом, ние лично го надгледуваме целиот процес на развој THRIVE за да можете да имате умот, знаејќи дека ги примате најдобрите производи за складирање храна.

АМАЗИНГ

Бидејќи ТРИВА беше развиена за секојдневно планирање на менито, ние ја направивме нашата мисија да обезбедиме одлична храна што ја јадете! За разлика од другите производи за чување храна кои се кријат и никогаш не се користат, Нашите производи повторно се тестираат време и време за да се потврди нивната свежина и одличен вкус. Со ТРКА храна, одличен вкус е стандард - не е исклучок.

НАЈДОБРА ВРЕДНОСТ

Со ниска цена за порција, ТРКА храна е одличен начин да заштедите пари, додека гарантирате дека вашето семејство ќе ја добие сортата и исхраната што ја заслужуваат.

Лесна подготовка

Лесните за правење рецепти се вклучени на секоја конзерва со THRIVE, така што никогаш нема да ве зачудува како да го користите складирањето на храна што ќе го купите. Затоа што сакаме вашето семејство да ужива во најдобриот вкус и можна исхрана, сите наши рецепти се изработени специјално за THRIVE производи.

ЛЕСНА ОРГАНИЗАЦИЈА

Нашите кодирани во боја конзерви ја одржуваат вашата храна пригодно организирана, додека се грижат вашата диета да содржи соодветна количина на рамнотежа и разновидност. Кога се користи заедно со нашите системи за ротација на храна, ТРАЕ храна постојано се ротира, гарантирање на вашето семејство да ја добие најновата можна храна.

Напредува прехранбени производи

Нови пијалоци RUVI од ТРАВ

Овошје и зеленчук Ништо друго. Научи повеќе

Напредува Lifeивотот го олесни (и повкусен) да ги набавите вашите овошја и зеленчук со нашите сушени прав. Руви е цели овошја и зеленчуци, вклучувајќи ги сите здрави влакна и ништо друго, бере на нивниот врв исхрана и замрзнат замрзнат за да се заклучат во тие хранливи материи и целиот тој вкус!

Секоја торбичка содржи 4 пати порции од сушено овошје и зеленчук со директно замрзнување. Ништо друго.

Дали знаете дека продаваме:

НАЈДОБРИ цени

best thrive freeze dried food order delivery

Не се бара купон

НАРАЧКА ОД ТРИВА ЗАЕДНИЦА ОСВЕНА ХРАНА ДЕНЕС!

Брзи рецепти

Спонзориран: Испорака на вино

Лого за продажба на вино