lulëzojnë ngrirë e tharë ushqime receta

Lulëzojnë receta jetës

Lulëzojnë receta jetës

Ata që kërkojnë për recetave ushqim të shëndetshëm në një nxitim do të jenë të lumtur për të gjetur të gjitha metodat të shpejtë gatim në dispozicion. Këto recetave të shpejtë mund të ju ndihmojë të krijojë enët që normalisht ju mendoni se janë të pamundur. qartë, kur ju filloni duke eksploruar mundësitë, ju me siguri do të gjeni shumë ide të madhe për darkë.

If you want to be adventurous or just looking for new ideas for dinner, it’s a good idea to pay attention to the ingredients that are used in healthy and quick recipes. As long as you enjoy most of the ingredients, you will definitely enjoy healthy recipes.

Have you just returned home after a long day at work and want to prepare something simple? You look in the fridge and the only thing that seems easy is the not-so-tasty frozen dinners, below are few of the recipes available in thrive life.

Look for healthy food recipes that allow you to prepare all or part of the recipe in advance. As a result, you can create great flavored dishes from quick recipes. From now on, there will be no more excuses for not having good ideas for dinner every night.

Here are some quick and simple recipes to prepare delicious recipes:

–        Tortilla Soup

Ingredients for the chicken tortilla soup recipe:

8 tablespoons canola oil; 5 corn tortillas from 10 “to 12”; 1 onion; 6 garlic cloves; 1 piece of coriander; 2 cans, 14.5 oz diced tomatoes; 8 cups chicken broth; 14 ounces canned or frozen corn; 3/4 – 1 1/2 tablespoons ground cumin; 1/2 – 1 tablespoon chili powder; 4 bay leaves; 4 boneless skinless chicken breasts or try the thighs; 1/2 teaspoon cayenne pepper; 1 lemon juice

–        Chicken Tortilla Soup Recipe Methods

Cut 2 tortillas into 1/4 inch strips and fry in 3 tablespoons of canola oil. You want them to be golden brown, but be careful not to burn them, they cook quickly. Depending on the size of your pan, you may need to cook several at a time.

Instructions

  • Remove the strips from the pan and transfer them to paper towels to drain them.
  • Heat the remaining oil over medium-high heat and sauté the onion for a few minutes.
  • Add the garlic and sauté for another minute or two. Tear the remaining 3 corn tortillas into small pieces and add to the pan.
  • Add the coriander, stir and cook for another minute. Add canned tomatoes with chicken juice and broth, cumin, chili powder and bay leaves and bring to a boil.
  • Reduce the heat to a boil; add the corn, whole chicken breasts and cayenne pepper. Kuzhinier gjokse pule për 15 në 20 minuta derisa ata janë të gatuar.
  • Hiq gjokse pule dhe le të ftohtë. Stop supë në këtë pikë. Kur gjokse pule janë të ftohtë, gris ato me duart tuaja dhe kthimin e tyre në tigan.
  • Shtoni lëng limoni dhe të provoni shije djegëse. Nëse ju pëlqen më shumë, shtoni më shumë erëza. Rinxeh dhe për të shërbyer me shirita skuqur tortilla.
  • Motra ime zakonisht shërben këtë Tortilla pule me tortillas skuqur, avocados diced, çedër integruar dhe salcë kosi. salcë kosi ndihmuar me të vërtetë të zbusë disa erëza dhe i dha supë një pamje të mrekullueshme butë. Kjo supë është një vakt.

–        Chili with meat

Brown mina jote e mishit në një tigan të madh. Add to se një mund të fasule, një mund të domate diced, një mund të vogël të salcë domate dhe një nga këto piper salcë mbështjellësve. Nëse ju doni të bëni atë elegancë, të shtoni një piper diced. Të sjellë një çiban dhe kuzhinier për rreth 20 minuta (ose deri në stomakun tuaj Growls kërkuar që ju të thith). këtu. Ju keni një djegës shijshme Con Carne.

–        Pasta

Së pari, vënë ujë të valë mbi makarona tuaj. Ajo mund të marrë përgjithmonë, kështu që ju duhet patjetër të fillojë makarona tuaj të parë. Ashtu si djegës, kafe mina jote e mishit në një medium në tigan të madh. Hidh salcë preferuar tuaj makarona në një kavanoz. Llokoçis dhe vlim për aq kohë sa është e nevojshme për makarona të jetë i gatuar al dente (kjo është një bisedë dashuroj për një pak më të gjatë – kjo është një firmë të vogël). Merrni një tas me makarona dhe të mbuluar me salcë tuaj mishit.

–        Mexicali corn bread

Kjo recetë është pak i avancuar, por ajo ende bie nën kategorinë e pjatave shpejtë dhe të lehtë. i parë, të marrë një kanaçe disa përzierje cornbread dhe ndiqni udhëzimet për të bërë brumë cornbread (ju ndoshta do të duhet vezë dhe qumësht). Hidh gjysmën e brumë në një fletë pjekje; shtresë e viçi terren kafe, një mund të misri drenazhuar dhe djathë integruar (I pëlqen krik çedër).

Ne krye te kesaj, me pjesën tjetër të brumë cornbread, kuzhinier deri të lartë është i artë. Kjo mund të tingëllojë e çuditshme, por ajo me siguri do të bëhet një delikatesë në kuzhinën tuaj.

–        Beef and rice fries

1 kg e viçi ligët terren; 1 lugë trashë copëtuar qepë; 1/2 TSP piper copëtuar vrazhdë gjelbër; 2 lugë ketchup; 1/4 Ts kripë; 1/2 ts mustardë thatë; 1 1/2 c oriz i gatuar; 1 qumësht tsp; 1 Mund të krem ​​kërpudha; 1 1/2 c integruar djathë çedër; 1 lugë sauce worcestershire; 2 tbsp terren vrazhdë thekon misri; 3 lugë gjalpë i shkrirë.

Instructions:

– Saute mish, qepë dhe piper në një tigan të madh derisa mishi është kafe e artë; kullimin e yndyrë.

– Përzierje ketchup, kripe dhe mustard thatë.

– Transformuar përzierje mishit në një 2-litër pjatë rrumbullakët tavë; përhapur oriz në krye.

– Gradualisht përfshijnë qumështin në supë kërpudha.

– Përzierje djathë dhe salcë Worcestershire.

– Hidh mbi shtresat e mishit dhe oriz.

– Përzierje thekon grimcuar misri dhe gjalpë; sasi e vogël në mënyrë të barabartë mbi pan.

– Piqem në preheated furrë në 375 gradë F për 35 në 40 minuta ose derisa të nxehtë dhe bubbling.

Coming Soon, recipes forjim’s tortilla soup recipe

Ju gjithashtu mund dyqan tonë të shëndetshme dhe ushqyese ngrirë e tharë produktet këtu ose duke u kthyer në faqen tonë kryesore dhe duke mësuar më shumë rreth Lulëzoni ushqimin e tharë or learn how to help people and make money by becoming thrive life consultant.

Një pyetje që kemi gjithmonë – Sa fitojnë konsulentët e thrive?

Lini një koment

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar *